Chodník Petra Školnu

V roku 1955 p. Peter Školna zakladá pri TJ Dynamo Bystričany odbor turistiky (OT), ktorý sa okrem turistickej činnosti venoval aj značeniu turistických chodníkov (TZCH) na Hornej Nitre.

V roku 1955 p. Peter Školna zakladá pri TJ Dynamo Bystričany odbor turistiky (OT), ktorý sa okrem turistickej činnosti venoval aj značeniu turistických chodníkov (TZCH) na Hornej Nitre. Druhou oblasťou, v ktorej dominoval tento OT, bol orientačný beh, kde v roku 1962 sa významne podieľal na organizácii Majstrovstiev Československa v orientačnom behu, v ktorom v kategórii starších dorastencov si vybojovali titul majstrov ČSSR Blažej Kováč a Andrej Mikler.

Nedá mi nespomenúť, že z nevelkej obce Bystričany pod vedením Petra Školnu vzišlo 12. značkárov, z ktorých väčšina i dnes značkuje. V roku 1959 vyznačkovali v regióne Horná Nitra 240 km a v roku 1960 to bolo ´dalších 264 km turistických trás. Jednou z týchto bola aj modrá turistická trasa čís. 2604 Bystričany - Bystričianská dolina - Vtáčnik (14,2 km), ktorá od roku 2003 nesie názov "CHODNÍK PETRA ŠKOLNU".

Autor: Koloman Matuška


Článok je tlačený zo stránky www.bystricany.sk. Webový obsah je generovaný systémom CITYPORTAL spoločnosti r65 studio. www.r65studio.sk