TJ Dynamo Bystričany

Bystričiansky futbal

K zaujímavým aktivitám v histórií telovýchovy v Bystričanoch patrilo organizovanie maškarných a športových plesov, hodových a iných zábav, ktoré najmä v minulosti boli zdrojom príjmov na športovú činnosť. V roku 1981 na podnet predsedu Ladislava Obžeru sa začal organizovať uličný turnaj o pohár starostu. Popri súťažných futbalových družstvách vznikli aj netradičné tímy. Ženský futbalový tím odohral prvé stretnutie v roku 1971. V roku 2002 sa po dlhom čase podarilo zostaviť ženské družstvo, ktoré sa predstavilo na dorasteneckom turnaji v Kamenci pod Vtáčnikom, ale jeho ďalšia činnosť nepokračovala. Po Jánovi Slukovi, Edovi Komžíkovi zásluhou Petra Plachého pokračovali v aktívnej činnosti aj „starí páni“, ktorí sporadicky prijímajú ponuky na priateľské stretnutia i zápolenia od futbalových veteránov z iných obcí. V dvojročnom intervale sa konáva medzinárodný turnaj mladších žiakov Hornonitran Cup, ktorého dva ročníky sa konali aj v Bystričanoch.

Od roku 2007 sa v Bystričanoch usporadúva v zimnom období na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou Memoriál Ladislava Obžeru, ktorý bol dlhoročným predsedom Telovýchovnej jednoty Dynamo Bystričany. Organizátorom turnaja je syn – profesionálny futbalista - Branislav Obžera, TJ Dynamo a samotná obec.

 

Tu sa môžete niečo viac dozvedieť z histórie futbalu: 

 

História futbalu v Bystričanoch

 

 


Článok je tlačený zo stránky www.bystricany.sk. Webový obsah je generovaný systémom CITYPORTAL spoločnosti r65 studio. www.r65studio.sk